Кадровий голод: роботодавці «полюють» на чоловіків старше 60 років

Кадровий голод: роботодавці «полюють» на чоловіків старше 60 років Блог

Брак робочої сили та попит на чоловіків 60+

Про зміни на ринку праці повідомила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова.

Чому роботодавці змінюють підхід

Зазначено, що у державі після завершення повномасштабної війни неминучим є брак робочої сили. І така поширена негативна тенденція як ейджизм скоро закінчиться.

Тому чим кращими будуть економічні можливості для відновлення, то більше відчуватиметься нестача кадрів.

Лібанова наголошує, сьогодні всі роботодавці «ганяються» за чоловіками 60+, тому що їх не мобілізують.

«Вони (роботодавці, – ред.) прекрасно розуміють, що ці чоловіки, які почнуть у них працювати, вони не підуть через місяць-два-три на фронт, що вони будуть працювати довго, а в 60 років працездатність зберігається безумовно. Для фізичних робіт, можливо, не так, а для розумових то точно», – вказала Лібанова.

За словами експертки, середньоочікувана тривалість життя в Україні складає 62-63 роки. Тому роботодавці уже зараз перестали диктувати умови на ринку праці.

Ринок праці змінюється

Заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак підкреслила, що портрет шукача роботи в Україні ставатиме старшим.

Бізнес відкриватиме нові ніші, пропонуватиме нові продукти. Роботодавці змінюватимуть HR-політику, фокусуватимуться на досвідчених людях старшого віку.

«Це люди, які вже мають життєвий досвід за плечима, вони вже розуміють, яким чином поводитися в різних життєвих ситуаціях, вони вже краще взаємодіють із суспільством. Нам потрібно навчитися, як країні, отримувати переваги від віку, а не сприймати збільшення середнього віку громадян як проблему чи виклики», – пояснила посадовиця.

Оцініть статтю